Rys biograficzny

Krzysztof Ślachciak rocznik '83, artysta fotograf, członek Związku Polskich Artystów Fotografików, stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, absolwent wydziału Neofilologii UAM, oraz studiów podyplomowych z Marketingu na Rynku Międzyinstytucjonalnym Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu z pracą dyplomową traktującą o odbiorcach fotografii reklamowej. Od 2008 roku zawodowo zajmuje się fotografią reklamową specjalizując się w fotografii produktowej, fotografii architektury, portrecie i sesjach koncepcyjnych. W latach 2011 - 2016 na zaproszenie profesora Włodzimierza Włoszkiewicza, prowadził zajęcia praktyczne dla studentów Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej, a od 2013 roku również wykłady z kompozycji formalnej oraz sekcję fotograficzną koła naukowego EduArt w ramach której odbywały się liczne warsztaty, spotkania autorskie i coroczne „Dni Fotografii na Politechnice Poznańskiej”.
Obecnie pracuje na rzecz promocji fotografii artystycznej działając w zarządzie ZPAF Okręg Wielkopolski, gdzie zajmuje się organizacją, a czasem kuratelą wystaw, oraz programem edukacyjnym „Fotografia u Podstaw”. Współpracuje z poznańską Galerią Sztuki Rozruch. Prowadzi także własne warsztaty, plenery fotograficzne i podkasty. Od września 2021 uczy fotografii na WSCKZiU we Wrześni, a od października ponownie prowadzi zajęcia z fotografii na Wydziale Architektury Politechniki Poznańskiej dla kierunku Architektura Wnętrz, wrócił również do pracy z kołem naukowym EduArt. 
Do tej pory prezentował swoje prace podczas blisko 50 wystaw i wydarzeń fotograficznych zarówno w kraju jak i za granicą, w tym między innymi w galeriach PAcamera, Forum Fotografii, Starej Galerii ZPAF, Galerii Pustej, Galerii Obok ZPAF, oraz na festiwalach „FotoArt Festiwal” w Bielsko Białej, Festiwalu Nowej Sztuki "Labirynt" w Słubicach i Frankfurcie nad Odrą, „Rybnickim Festiwalu Fotografii” czy „Dniach Fotografii Alternatywnej” w Warszawie. Jest autorem książki artystycznej pt. „Bardziej prawdopodobne, że nie jesteśmy wyjątkowi". Dystrybucję i sprzedaż książki oraz wybranych prac kolekcjonerskich prowadzi warszawska galeria Spot\W.Back to Top